Tieto podporuje mladé talenty projektem Nerďáci

Ostrava, 17. října - Ostravská pobočka finské IT firmy Tieto se rozhodla podpořit mladé talenty ve věku 16 let, kteří potřebují pomoc s dotažením svých nápadů a projektů. Firma mladým talentům nabízí nejen individuální mentoring jejich projektů, ale i doplňkový program plný nevšedních aktivit.

V průběhu dvou měsíců se odborníci z Tieto Czech setkávají s 27 studenty odborných středních škol a gymnázií, kterým na individuální úrovni pomáhají s jejich konkrétními nápady a vizemi. Setkání probíhají každý týden, vždy v úterý odpoledne, a jsou zaměřena především na oblasti vývoje počítačových her, 3D grafiky, mobilních a webových aplikací, produktového managementu a marketingu. Největší přidanou hodnotou neobvyklého startupového programu je právě individuální a cílený přístup. Ze školních lavic se žáci dostávají do reálného profesního prostředí, kde se jim na osobní rovině věnují specialisté na nejmodernější technologie, stejně jako management společnosti.   

 „Již delší dobu se soustředíme na vzdělávání mladých lidí a výchovu nových talentů od útlého věku. Projekt Tieto Nerďáci je tedy logickým vyústěním našich aktivit. Obešli jsme vybrané školy v Ostravě a okolí a objevili jsme spoustu mladých talentovaných lidí, kteří mají skvělé nápady a potřebují s nimi pomoci. Mezi projekty Nerďáků patří např. webové stránky pro restaurace, outdoorová fitness mobilní aplikace nebo školní aplikace fungující jako správce známek, domácích úkolů a zápisků do jednotlivých předmětů. Vzhledem k tomu, že se často jedná o komplexní projekty, rozhodli jsme se podat talentům pomocnou ruku a poradit jim nejen s technologiemi, ale např. i s marketingem a prodejem,“ říká Zuzana Mánková ze společnosti Tieto Czech.

Kromě individuálního mentoringu mají studenti možnost zúčastnit se i dalších zajímavých aktivit, jako je například virtuální realita, laser game nebo týmová hra zaměřená na psychologii osobnosti. Navštíví také Dolní Vítkovice, kde si v zákulisí vyzkouší ovládání 3D kina, vyskopecního skipového výtahu či nazvučení a osvětlení Multifunční auly Gong. Mladým talentům společnost Tieto zprostředkuje i setkání s významnými osobnostmi kraje, jako jsou např. Petr Lukasík (Tieto), Jan Světlík (Vítkovice Machinery Group) či Petr Koudela (Dolní Vítkovice).

Datum vydání: 
17 Říjen 2017
Share