V Ostravě proběhne programovací workshop Rails Girls určený dívkám, Tieto jej opět podpoří

Ostrava, 7.března - Společnost Tieto už tradičně podporuje programovací workshop určený dívkám s názvem Rails Girls. Pátý ročník “holčičího” programovacího maratonu proběhne ve dnech 17. a 18. března a zúčastní se jej 35 žen.

Jedná se o akci určenou jak úplným začátečnicím, tak mírně pokročilým programátorkám. Cílem projektu je seznámit účastnice se základy programování v prostředí programovacího jazyka Ruby on Rails a vzbudit jejich zájem o perspektivní IT obor. Účastnice si zkusí vytvořit vlastní aplikaci, kupříkladu kuchařku, čtenářských deník nebo úkolníček. Workshop se skládá jak ze samotného programování, tak i z teoretických přednášek.Tieto je jedním z hlavních partnerů Rails Girls a pro workshop poskytuje také IT kouče z vlastních řad.

„V Tieto Czech dlouhodobě podporujeme programovací aktivity určené ženám, ať už se jedná o Rails Girls, Geek Girls Carrots nebo PyLadies. Naším cílem je přiblížit IT obor ženám a díky tomu třeba i navýšit počet žen v naší společnosti, které momentálně tvoří přibližně devatenáct procent našich zaměstnanců,“ vysvětluje Zuzana Mánková, komunikační specialistka společnosti Tieto Czech, a dodává, že jen díky těmto programovacím aktivitám společnost získala několik desítek nových zaměstnankyň. „Po workshopech mají dívky samozřejmě jen základní IT znalost, ale pokud ovládají angličtinu, tak se stávají vhodnými kandidátkami na celou řadu pracovních pozic, například pro komunikaci se zákazníkem. V případě, že svou IT dovednost prohloubí, tak se mohou soustředit i na technické profese,“ dodává Zuzana Mánková. 

Rails Girls je mezinárodním koncept bezplatných workshopů programování pro dívky, který vznikl v roce 2010 v Helsinkách, o rok později se dostal také do Ostravy. Účastnice nepotřebují žádné předchozí zkušenosti s programováním, stačí jen notebook, odhodlání a trocha zvědavosti. Organizátoři Rails Girls letos vybrali celkem 35 účastnic, kterým už tento pátek a sobotu rozšíří obzory a nechají je nahlédnout do nejrychleji rostoucího trhu na světě – IT.  

„Mimo tuto aktivitu momentálně také poskytujeme prostory a kouče pro PyLadies Ostrava 2017, ve kterém se i úplná začátečnice naučí hravou formou programovat v jazyce Python. Kurz probíhá v v naší budově v Tieto HUBu  každou středu odpoledne až do 31.5.,“ doplnila Zuzana Mánková.

O společnosti Tieto

Tieto je největší severoevropský dodavatel IT služeb poskytující komplexní služby v oblasti IT pro soukromý i veřejný sektor a služby pro vývoj produktů v oblasti komunikace a moderních technologií. Jako důvěryhodný partner v transformaci IT pomáhá zákazníkům přizpůsobit jejich procesy a podnikání požadavkům trhu. Společnost Tieto, založená v roce 1968, se sídlem v Helsinkách a čistými tržbami 1,7 miliardy eur zaměstnává na 13 000 expertů a působí ve více než 20 zemích světa. Její akcie jsou obchodovány na burze NASDAQ OMX v Helsinkách a Stockholmu.

Datum vydání: 
07 Březen 2017
Share