Tieto Nerds podpořil zajímavé projekty start-upistů

Nový impulz a také zkušené rady odborníků získali účastníci akceleračního projektu Tieto Nerds. Jeho cílem bylo podpořit začínající podnikatele a jejich dobré nápady pro reálné podnikání. Společnost Tieto Czech, která jej organizovala ve spolupráci s Impact Hub Ostrava, tak nabídla příležitost pro všechny, kteří hledají inovaci, expanzi a rozvoj.

tieto_nerds.jpgProjekt, který začal v září loňského roku, trval 90 dní. Tieto hledalo nápady zaměřené na finanční služby, státní správu, výrobu, telekomunikační služby a oblast energetiky.  „Tieto Nerds podpořil také nejvyšší management naší společnosti. Start-upisté měli mimo jiné možnost se pravidelně s našimi odborníky setkávat a konzultovat s nimi své projekty,“ říká komunikační specialistka Tieto Czech Zuzana Mánková a Marcela Kučová z Impact Hubu k tomu dodává: „V Hubu jsme se celou dobu snažili objevovat aktuální potřeby projektů, propojovat je s konzultanty, poskytovat workshopy a profi zázemí pro rozvoj byznysu.“

Do projektu Tieto Nerds se zapojila řada lidí se skvělými nápady. Například Dalibor Dohnal se svým softwarovým řešením, které umí z obrazu kamer rozpoznávat vozidla, jejich kategorie a další vlastnosti, směr pohybu i rychlost. Jedná se o ucelený informační systém, který je schopen analyzovat dopravu, detekovat dopravní prostředky a může sloužit mimo jiné jako bezpečnostní vjezdový systém do různých areálů. Do Tieto Nerds se přihlásili i Martin Matoušek a Tomáš Spratek s projektem Zaparkujto, čili mobilní aplikací, která pomáhá řidičům parkovat ve městech. Tato aplikace řidiči vyhledá volné místo a navede ho k němu. Dále umožňuje online platbu parkovného, prodloužení parkovací doby a sdílení parkovacích míst. Do Tieto programu se zapojil také Synercom s.r.o., jehož členové představili produkt batta neboli battery assistance to top capacity of accumulation. Jedná se o řešení technologie pro vysoce efektivní využití potenciálu moderních akumulátorových článků. Je součástí koncepce společnosti, která vyvíjí a realizuje technologie pro zvýšení efektivity provozu a služeb.

Všichni účastníci projektu Tieto Nerds byli jeho průběhem nadšeni. Shodli se na tom, že jim umožnil získat nové kontakty i přístupy k podnikání a také motivaci k další činnosti.   

Datum vydání: 
01 Únor 2017
Share