Tieto Nerds a Impact Hub hledají progresivní startupy. Přihlášky lze posílat do 20. března.

Již potřetí se v ostravském Impact Hubu za podpory Tieto Czech rozběhne akcelerační program Tieto Nerds, jehož cílem je podpora podnikatelů a jejich technologických nápadů, a to bez ohledu na to, jestli se jedná o startup nebo již zavedenou společnost. Přihlášky jsou otevřené do 20. března, samotný program pak startuje 5. dubna.  

Do akceleračního programu se mohou hlásit týmy, které mají nápad nebo rozvíjejí technologii v oblastech: automatizace a produktivity, strojového učení a umělé inteligence nebo řešení jiných problémů efektivní cestou s využitím nejnovějších technologií a postupů. V rámci tříměsíčního programu vybrané týmy dostanou individuální podporu mentorů ze společnosti Tieto Czech, na míru šité workshopy, možnost využívat sdílené prostory, experty a další benefity sítě Impact Hub.

„Loňský, druhý, ročník nám přinesl řadu zajímavých projektů, z nichž jeden jsme pomohli rozjet až na evropskou úroveň a zprostředkovat jej našim zákazníkům. Pro letošní rok jsme zaměření akceleračního programu Tieto Nerds nechali stejné, myslíme, že oblast zpracování dat, automatizace a strojového učení není stále vyčerpána a rodí se v ní řada zajímavých projektů,“ říká komunikační specialistka společnosti Tieto Czech Zuzana Mánková.

Do druhého ročníku se přihlásilo 18 projektů a odborná porota z nich vybrala čtyři, které se dále účastnily programu. Mezi úspěšné účastníky patří SQLdep, jemuž se díky spolupráci s Tieto Czech podařilo rozjet byznys v celoevropském měřítku.

Podmínky vstupu do programu jsou jednoduché: startup nebo již zavedená společnost s projektem z dané oblasti témat, jehož tým (nebo alespoň jeho část) je schopen nápad začít realizovat nebo posunout projekt na vyšší úroveň. „Tieto Nerds patří do našeho portfolia akceleračních programů, kterých máme v síti Impact Hub v tomto roce osm. Naší snahou je pomoci startupistům vyhnout se slepým uličkám při rozvoji nápadu, zrychlení vývoje produktu a tím také úspora nákladů spojených s rozjezdem podnikání. Zároveň je pro nás důležité podporovat podnikavce tady v Ostravě a se silnými partnery, kteří nabízí konkrétní příležitost,“ říká COO Impact Hub Ostrava Marcela Kučová. „Všem účastníkům nesmí hlavně chybět chuť a odvaha dívat se na svůj projekt kritickýma očima a přijímat rady mentorů z Tieto Czech a expertů sítě Impact Hub,“ dodává Kučová.

Datum vydání: 
01 Březen 2018
Share