Lukáš Derjan - Project Manager

ZAČÍNAL V TIETO CZECH V ROCE 2012 JAKO STÁŽISTA, DNES JE TU PROJEKTOVÝM MANAŽEREM.

Ahoj Lukáši, jaká je aktuálně tvá pracovní pozice a co je náplní tvé práce?

V pozici projektového manažera pro Customer Experience projekty vedu a podporuji týmy tak, abychom byli schopni zákazníkům doručit řešení vysoké kvality. Důvěra v lidi je dle mě zásadní a osobně nemám rád vynucené autoritativní vedení projektu.

lukas_derjan.jpg

Co tě na práci v Tieto nejvíce baví?

Baví mě pracovat s lidmi, od kterých se mohu učit. V rámci Tieto je vždy možnost potkat zajímavou osobu. Baví mě hledat a vytvářet příležitosti pro rozšiřování stávajícího byznysu a získávat tak zajímavou práci lidem kolem sebe.

Kde se vidíš za pět let? Jaké máš profesní sny?

Dle MBTI typologie osobnosti jsem ENTJ, v češtině označován jako polní maršál. Rád si představuji  svou budoucí náplň práce v posunování lidí kupředu a vdechování života novým nápadům, býti tzv. umožňovač. Osobně se mi líbí, že zde máme možnost vybrat si svou kariérní cestu. 

Čím jsi v Tieto začínal? Na jaké pozici a kdy to bylo? 

Začínal jsem v Tieto roku 2012 jako stážista v roli Business Intelligence Specialisty. V té době jsem dodělával poslední rok bakalářského studia.

Jaké pozice jsi pak ještě vystřídal, než ses dostal k té aktuální?

Pokud pomineme název pozice, měl jsem možnost účastnit se mnoha projektů různorodého charakteru. Před řízením projektů jsem vždy pracoval s daty. Od datové integrace po statistickou analýzu.

Jak ses o Tieto dozvěděl a proč ses tady ještě jako student přihlásil? Co byla tvá motivace?

O existenci Tieto v Ostravě jsem si byl vždy tak nějak vědom. Společnost jsem vnímal a stále vnímám jako velkého hráče v rámci IT. Chtěl jsem kromě teoretických znalostí ze školních lavic získat i zkušenosti praktické a vhled do byznysu. Tieto mi toto umožnilo a musím říct, že jsem rád za to, co dělám.

Kdybys měl Tieto charakterizovat nějakými adjektivy, jaká by to byla? Jaká podle tebe tato firma je?

Není to zrovna adjektivum, ale Tieto bych popsal jako společnost příležitostí. Proaktivita je zde vysoce ceněna. Člověk má možnost stát se součástí mnoha zajímavých projektů a pracovat s vlivnými a talentovanými lidmi. Bez ohledu na specializaci je zde příležitost učit se a osobně růst.

Share