Gabriela Všolková, Communication Specialist

„DOKÁZALI JSME, ŽE UMÍME PRACOVAT.“

 AHOJ GABKO, CO TĚ PŘIVEDLO DO TIETO?

Gabriela VšolkováŘadu let jsem pracovala v médiích. Nejprve v redakci místních novin, později v regionální redakci Českého rozhlasu. Chtěla jsem vyzkoušet něco nového a v Tieto pracoval známý, od kterého jsem měla referenci. Proto jsem zkusila výběrové řízení na pozici komunikačního specialisty – a uspěla jsem. Ve společnosti Tieto pracuji od února 2007.

JAKÝ BYL TVŮJ PRVNÍ DOJEM ZE SPOLEČNOSTI?

Když jsem nastoupila, ve firmě už pracovalo více než 600 lidí. Z vilky u krajského úřadu se přestěhovala do Vědecko-technologického parku Ostrava. Ve velmi krátkém čase jsem si musela zvyknout na zcela jiný styl práce, naučit se práci s novými nástroji, pravidly a procesy. Na druhou stranu mne velmi příjemně překvapila severská firemní kultura. Například slušnost a důvěra v Tieto nebyly a nejsou jenom slova.

V ČEM BYLA PRÁCE V TIETO CZECH JINÁ NEŽ DNES?

Pro mě osobně byla jiná v tom, že jsem pracovala pro Českou republiku. Potkávala jsem spoustu zajímavých lidí, představovala je ostatním a sama poznávala Tieto. Všechno pro mě bylo nové. Dnes vidím Ostravu jako součást většího celku. Prošli jsme několika organizačními změnami a stále se musíme přizpůsobovat světu venku. Na druhou stranu mám pocit, že dnes už tolik lidí nepoznávám. Přestože už v té době byla společnost Tieto dost veliká, dnes je nás přeci jen ještě o poznání více. 

Gabriela Všolková

JAK SE ZMĚNILO VNÍMÁNÍ FIRMY V OSTRAVĚ?

Vzpomínám si, že nejprve jsme byli takové zjevení. Původní název TietoEnator nedokázali lidé ani vyslovit. Spolu s tím, jak firma rostla, se však povědomí rychle měnilo a velice brzo znal každý Ostravák někoho, kdo v Tieto pracuje či pracoval. Myslím, že dnes už ani tolik neplatí, že Tieto je odrazový můstek. Ano, řada lidí s tím přichází, ale často zůstávají déle, než plánují, nebo se do firmy časem vrátí.

A JAK SE VYVINULO POSTAVENÍ OSTRAVSKÉ POBOČKY V RÁMCI CELÉ FIRMY? 

Ve společnosti jsme byli první softwarové centrum mimo severní a západní Evropu, přesto nám vedení důvěřovalo. A myslím, že si brzy uvědomili, že udělali dobré rozhodnutí. Dokázali jsme, že lidé zde umí opravdu dobře pracovat a i v rámci firmy se jim daří postupovat výše. Pro nás v Ostravě to znamená, že se můžeme podílet na kvalitních projektech, například New Normal. Zkrátka jsme vyrostli.

Share