Filip Salamon, Shift Supervisor

STUDENT INFORMAČNÍCH TECHNOLOGIÍ NA VŠB-TUO SI PRACÍ VE FIRMĚ TIETO CZECH SPLNIL SEN.

Ahoj Filipe, jaká je aktuálně tvá pracovní pozice a co je náplní tvé práce?

Momentálně zastávám funkci Shift Supervisora. Analyzuji tickety a na základě problému je posílám ke správnému specialistovi, který daný ticket vyřeší.

filip_salamon.jpgCo studuješ a v jakém jsi ročníku?

Jsem v prvním ročníku na Vysoké škole báňské - Technické univerzitě v Ostravě a studuji zde obor informační technologie, později telekomunikace.

Jak vypadá tvůj den v Tieto?

Do práce přijedu zhruba o patnáct minut dříve. Zapnu si stanici a mezitím si skočím udělat čaj. Na počítači si otevřu věci, které potřebuji k práci. Poté si sepíšu seznam specialistů, kteří budou ten den v práci, a začnu jim posílat tickety.

Co tě na práci v Tieto nejvíce baví?

Na práci mě asi nejvíce baví to, že jsem dostal možnost pomáhat ostatním studentům k získání praxe v oboru, kterou ve škole nedostanou. A taky se mi líbí, že ostatní zajímá můj pohled na věc jakožto studenta.

Kde se vidíš za pět let? Jaké máš profesní sny?

Ještě toho mám hodně před sebou, v první řadě bych si chtěl dodělat titul inženýra. A potom se už naplno věnovat práci. Rád bych se uchytil někde v zahraničí, ale vím, že i tohle mi Tieto může nabídnout.

Jak ses o Tieto dozvěděl a proč ses tady ještě jako student přihlásil? Co byla tvá motivace?

Už když jsem byl na střední škole, tak jsem o Tietu moc dobře věděl a vždycky, když jsem projížděl kolem Tieto towers, snil jsem o tom, že jednou budu pracovat v tak velké firmě. Když jsem tedy zjistil, že Tieto nabízí možnosti stáží, neváhal jsem ani vteřinu. Mohu tedy říct, že jsem si splnil sen :)

Víme o tobě, že se rozvíjíš i tak, že se účastníš Cisco akademie na VŠB? Proč ses do ní přihlásil? Co můžeš získat a proč je to pro tebe dobré?

Cisco akademii jsem měl už na střední škole. Ze startu jsem tomuto předmětu nevěnoval moc pozornost, ale postupem času jsem v sítích našel oblibu, a tak jsem se v tom rozhodl pokračovat i na vysoké škole. Získat mohu určitě znalosti, které jsou nezbytné k práci síťaře a taky certifikaci.

Kdybys měl Tieto charakterizovat nějakými adjektivy, jaká by to byla? Jaká podle tebe tato firma je?

Určitě perspektivní, multikulturní a hlavně přátelská. Firma je to opravdu obrovská, denně se dostanete do kontaktu s lidmi skoro z celé Evropy nebo dokonce až z Indie. Člověku jako já to přinese do života mnoho cenných zkušeností.

Share